Bir vampir hikayesi...

Imogen 1990 yılında vampire çevrilmiş bir genç kızdır. Vampir oluşunun üzerinden 20 yıl geçtikten sonra tanıştığı Ruben'ın kanı tüm hayatını değiştirir...

* * *

"Langton ve Ateş önden çıkarken Suk ve ben de kapıyı çekip onların arkasından çıkıyoruz. Dışarısı az önce bıraktığımdan katlarca daha kalabalık. Bikinili kızlar ve yerleşmekten çok çimlerde frizbi atacak yer arayan yarıçıplak sporcu tipler her yerdeler. Müzik, gülüşmeler, konuşmalar, bağırışlar... Burası lise gibi dört duvar arasında derslere girdiğimiz, şehir içindeki o ufak bahçeli bina değil, burası bir kasaba, ayrı bir şehir—hayır, tamamen özgürlüğüne kavuşmuş gençlerin bir arada yönettiği bir uygarlık. Bikinli kızları, robot etiketleri, frizbileri ve bedava sosislileriyle burası benim geleceğim."

- Ruben Mills (Bölüm 1 - Ruben)


* * *

"1990 yılında şimdi baba dediğim o adam, Lenin, ölmek üzere olan 18 yaşındaki bedenimi tekrar canlandırıp, şoktan asla hatırlayamadığım için adımı Imogen koyduğundan beri güneşe çıkamayan ve kan içerek yaşayan bir vampirim. Her ne kadar “vampir” kelimesini sevmesem de diğer insanların bizim gibilere koyduğu ad o. Lenin ve Erika hayatım boyunca sahip olduğum tek ailem, bu bar evim ve bu kilitli buzdolabı geçmişim, bugünüm ve eğer Lenin’in Erika’yı bulduğu gibi kendime kanını paylaşabileceğim bir eş bulamazsam uzun yıllar bana arkadaşlık edecek olan geleceğim."

- Imogen Hevlig (Bölüm 2 - Imogen)

- Hikayenin tamamı | pdf (1.1 MB, 158 sayfa)