Hayallerini gerçekleştirmek için kendini metropolün kollarına atmış bir genç kadın ile içinde 7 ayrı kişiliği yaşatan tek bir adamın hikayesi.

Bu hikaye Çoklu Kişilik Bozukluğu'na (DID, Dissociative Identity Disorder veya MPD, Multiple Personality Disorder) sahip bir adamla sıradan bir kızın aşk hikayesi. MPD benim son derece ilgimi çeken ve insan beyninin travmatik durumlarda kendini nasıl koruduğunu, nasıl hayatta kalabildiğini gösteren çok ilginç bir hastalık. şizofreniyle sıklıkla birbirine karışan ama ondan çok daha karmaşık ve sistemli bir korunma mekanizması. Switching Time kitabını okuduktan sonra ilgimin tavan yapmasıyla kendim de bu konuyu ele almak, ancak gerçek kavramın ağırlığından uzaklaşıp onu daha yumuşak bir hale getirmek istedim.

Hastalığa sahip olan insanların gerçek yaşamlarını zedeleme amacı gütmeden, hem MPD'yi kendi anladığım dille anlatmak hem de hayatlarını bu hastalıkta geçiren eşlerin/ailelerin olduğunu bilerek onları kurgunun içinde harmanlamayı umdum. Konunun sizin de ilginizi çekeceğini ümit ederek bu hikayeyi paylaşıyorum.

- Hikayenin tamamı | pdf (1.5 MB, 170 sayfa)

MPD'nin film ve kitaplara ne kadar sıklıkla konu olduğunu kendiniz de incelemek isterseniz Wikipedia'daki makalesini okuyabilirsiniz.